Pokochać siebie samego , przekonaj się jakie to ważne.
Dla ducha i umysłu Prywatnie

Pokochać siebie samego , przekonaj się jakie to ważne.

Pewnie tak jak każdy masz do siebie czasem jakiś żal. że czegoś nie zrobiłeś tak jak powinieneś. Pewnie masz wiele wad , zresztą jak każdy , ja też je mam. Dlatego opowiem Tobie dlaczego wartko pokochać siebie. Zobaczysz jakie to prost i jak odmieni się Twoje życie.

Poznaj samego siebie.

Poznaj swoje wady i zalety. Weź kartkę papieru wypisze wszystkie wady , tak tak wiem ,że to trudne sami swoich wad nie widzimy lub nie chcemy widzieć. Wypisz też swoje zalety , z tym już będzie dużo łatwiej. Poproś najbliższych aby pomogli Ci w tym zadaniu, a zobaczysz ile rzeczy w sobie nie doceniasz. To pierwszy krok aby pokochać siebie samego.

Zadbaj o swój własny rozwój.

Zadbaj o siebie tak jak dbasz o swoich najbliższych, pamiętaj jesteś tą osobą z którą spędzisz czas do końca swojego życia. Dlatego rozwijaj się, ucz się co dzień nowych umiejętności. Czytaj książki, zamiast oglądać bezsensowny programy w TV które niczego Cię nie nauczą. Ja już od roku nie posiadam TV . Kiedyś bym pomyślał, jak można żyć bez telewizora , a dziś nawet mi go nie brakuje.

Nie porównuj siebie z innymi

Najgorsze co może być porównywać siebie z innym , bo ten to ma Mercedesa a ja tylko BMW. Uwierz mi nie prowadzi to do niczego dobrego lecz w przeciwną stronę. W taki sposób nie będziesz umiał kochać siebie lecz znienawidzisz się. Dlatego od dziś patrzymy na siebie na swoje wzloty i upadki.

Otaczaj się ludźmi , którym na Tobie zależy.

Nie ma nic piękniejszego jak spędzać czas z osobami które Cię szanują i doceniają. W takim towarzystwie szybka nauczysz kochać siebie. Oczywiście nie wszyscy w okół nas kochają , Ty o tym decydujesz z kim spędzasz swój cenny czas. Dlatego ucz się od najbliższych jak pokochać siebie samego.

Cytaty które mówią jak kochać Siebie.

„Chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś.”
Marylin Monroe

„Zbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest.”
Malcolm S. Forbes

„Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu.”
Fritz Perls

„Ty, jak nikt we Wszechświecie, zasługujesz na swoją miłość.”
Budda

(Visited 3 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *