Zmień swoje nawyki a zobaczysz jak zmieni się Twoje życie.
Dla ducha i umysłu

Zmień swoje nawyki a zobaczysz jak zmieni się Twoje życie.

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że Twoje życie składa się z określonych nawyków. Te czy inne nawyki na początku Twojego życia wykształcili Twoi rodzice. To oni nauczyli Cię , abyś rano mył zęby , przed wyjściem z domu zjadł śniadanie itp. Teraz wstając nie myślisz już o tym co masz zrobić, tylko z automatu robisz poranne czynności .To nawyki fizyczne , są także nawyki  myślowe. Znasz ten wewnętrzny głos który siedzi głęboko w Tobie i albo Cię wspiera w Twoich decyzjach lub wręcz przeciwnie. Widzisz nie zdawałeś sobie nawet z tego sprawy ? Chcesz aby Twoje życie odmieniło się ? Było lepsze ? Bez obaw wystarczy zmieniać niektóre nawyki , lub nauczyć się nowych , wszystko jest w Twoich rękach.

Pozytywne myślenie – niby to takie proste.

Zacznij od prostej a zarazem trudnej zmiany. Zmień swoje myślenie bo w Twoje głowie wszystko się zaczyna. Twoje myśli i słowa, mają taką samą częstotliwość. Myśli działają jak wielki magnes który przyciąga to o czym pomyślisz.  Także Twój mózg nie rozróżnia czy to słowa czy tylko o tym myślisz. Pozytywne myślenie – pomyślisz łatwo mu się tak pisze. Tak masz racje , czasem i mnie trudno przychodzi pozytywnie myśleć. Lecz cały czas nad tym pracuję , bo chce lepszego życia dla siebie. Jak ja to robię ? Wprowadza prost nawyki .Czytam książki motywacyjne , nie oglądam TV  a tym bardziej wiadomości (pozbyłem się go już dawno temu ) . Zauważ, tam są same negatywne informacje, czasem może powiedzą o czymś pozytywnym. Otaczam się pozytywnymi osobami, pozbyłem się ze swojego otoczenia ludzi którzy ciągle narzekają i marudzą. Lecz nic nie robią aby ich życie było lepsze. A Ty jak sobie radzisz aby pozytywnie myśleć ?

Przekonania – zmień swoje nawyki.

Zacznij co dzień zmieniać swoje nawyki , wiem z początku będzie to trudne. Zobaczysz , że warto ! Nowy nawyk wejdzie Ci w krew jeśli zaczniesz go powtarzać minimum 21 dni. Dzień w dzień , bez żadnych wyjątków. Lecz aby był skuteczny i został na zawsze to wydłuż ten czas do pół roku. Zobaczysz, że nie będziesz inaczej umiał zacząć dnia jak np. od czytania pozytywnej książki. Zamień stary nawyk oglądania bezsensownych seriali które tak i tak nie wnoszą nic w Toje życie , na przeczytanie choć 30 min książki. Zobaczysz, że nowe nawyki zbliżą Cię do realizacji swoich marzeń. Powodzenia !
(Visited 15 times, 1 visits today)

13 thoughts on “Zmień swoje nawyki a zobaczysz jak zmieni się Twoje życie.”

  1. Bardzo pozytywny i motywujący wpis! Zgadzam się z treścią w stu procentach. Wiecznie narzekające i pesymistycznie nastawione do świata osoby potrafią mieć wielki wpływ na drugiego człowieka. Mimo, że czasami może być to trudne, należy zrywać kontakt z takimi osobami. W innym przypadku sami możemy stać się pesymistami.

  2. Też tak uważam. Pozytywne myślenie, pozytywnie nastawieni ludzie, to jest to, czego nam potrzeba. Już od jakiegoś czasu staramy się tak żyć. Nie przekazywać i co najważniejsze nie przyciągać złej energii. Unikać osób ciągle niezadowolonych z życia, wiecznych malkontentów, choć nie zawsze się to udaje…Ale jest coraz lepiej. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *