Miłość takie to proste ?
Dla ducha i umysłu Prywatnie

Miłość takie to proste ?

Tak to piękne uczycie, którego każdy z nas doświadczył i doświadczy pewnie jeszcze nie raz. Mam nadzieję, że i ja tego doświadczę he he 😉 Można by tutaj wymieniać bez końca różne przykłady miłości, z jaką możemy się spotkać na co dzień . Jest to np. miłość matki do dziecka , miłość do swojego rodzeństwa. Spójrz wszędzie  głośno o miłości. Na ulicach zakochanie,w radio  piosenki o miłości, w TV filmy o miłości . Tak tak dobrze pamiętasz nie posiadam takiego urządzenia jakim jest TV. Uwierz mi , że aby kochać prawdziwie , najpierw musisz pokochać siebie samego. Tak , tak dobrze czytasz. Pokochaj siebie samego !

Kochaj siebie od tego zacznij

Jak  pokochać kogoś , skoro nie potrafisz obdarzyć siebie miłością ? Niby taki banał , co ?  Lecz zobacz jeśli nie posiadasz pieniędzy, czy jesteś wstanie dać je komuś innemu ? No nie , bo skoro sam nie masz to jak dać innym. Tak samo jest z innymi rzeczami. Zobacz miłość rządzi się takimi samymi prawami. Skoro sam siebie nie potrafisz pokochać, nie obdarzysz miłością drugiej osoby. Proste jak budowa cepa 🙂 Dlatego kochaj siebie,  podpowiem jak to zmienić. Sam jestem żywym przykładem, że można. Rok temu o tej porze jak by ktoś mi  taki tekst zapodał. No właśnie zareagował bym śmiechem i spytał czy wszystko dobrze he he 😉 Wiem po sobie , że czasem ciężko nawet się polubić a co dopiero pokochać. Podpowiem Tobie , jak małymi krokami to zmienić. Zacznij od prostej rzeczy ,zobacz co zjadasz. No właśnie czy to co zjadasz dał byś małemu dziecku ? Czy to co wypijasz dał byś małemu dziecku ? Nie traktuj swojego ciała jak jednego wielkiego śmietnika, nie słyszałem aby taki organ nam się w nim wykształcił. Zacznij jeść zdrowo , zastanów się dwa razy zanim po coś sięgniesz i wsadzisz to do ust. Więcej o zdrowym odżywaniu możesz poczytać tutaj.

 

 

Słowa – jak o sobie mówisz ?

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest to w jaki sposób do siebie mówisz. Słowa jakie wypowiadasz w swoich myślach. Czy mówisz o sobie dobrze , czy może źle. Zobacz jak byłeś małym dzieckiem ,co słyszałeś od swoich rodziców ? Za każdym razem, jeśli coś Ci się udało, słyszałeś same pochwały i zachwyt z ich ust Zgadza się ?  Z biegiem czasu słyszałeś coraz mniej pochwał a z czasem same narzekania. Tak pewnie było co ? Teraz przyjrzyj się temu jak Ty do siebie mówisz. Co mówisz jak się widzisz w lustrze ? Co mówisz, jak coś się nie uda ? Jeśli są to negatywne słowa , koniecznie zmień je na pozytywne. Zobaczysz jaka miłość do siebie samego może być piękna , i jak zmieni się Twoje życie i relacje z bliskimi.

 

(Visited 30 times, 1 visits today)

5 thoughts on “Miłość takie to proste ?”

  1. Piszesz prosto i na temat 🙂 To wszystko się układa w jedną całość – kochamy siebie, stajemy się szczęśliwsi. Jesteśmy szczęśliwi, spotykają nas dobre rzeczy I przyciągamy pozytywnych ludzi… I tak w koło 😉 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *