Mój sposób na domowy detoks.
Zdrowie

Mój sposób na domowy detoks.

Podzielę się dziś z Tobą, moim sprawdzonym sposobem jak polepszyć pracę wątroby. Jak dobrze wiesz, wątroba odpowiada za wiele funkcji w naszym organizmie. To istne centrum metaboliczne. Odpowiedzialna jest też za wytwarzanie żółci trawiennej , jest też magazynem wielu wartości odżywczych,witamin jak i minerałów. Jest również kluczowym organem do zachowania homeostazy organizmu. Dlatego taki detoks, to nowe życie dla Twoje wątroby. Tak , tak brzmi bardzo poważnie, w końcu ze zdrowie nie ma żartów. Masz je tylko jedno.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty ( Silybum marianum ) , bo o nim chce Ci dziś powiedzieć.  Poznałem tą roślinę , a w sumie to jej  owoce ,dobre dwa lata temu.Jak się okazuje owe zioło było już znane ponad 2000 lat temu i stosuję się z powodzeniem do dziś. Swoje właściwości lecznicze zawdzięcza sylimarynie które znajduję się w nasionach. Sylimaryna która należy do przeciwutleniaczy, wymiata z organizmu wolne rodniki. Związek ma silne działanie odtruwające oraz regenerujące naszą wątrobę, znaleźć można go  tez w lekach np. Symilarol.  Właściwości ostrpestu są bardzo szerokie, lecz najczęściej stosowany jest w leczeniu naszej wątroby. Wspomaga i regeneruje komórki wątroby w takich chorobach jak:

  • choroba alkoholowa
  •  marskość wątroby
  • wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i C
  • zwyrodnienie tłuszczowe
  • zatrucie grzybami

Ostropest plamisty ma też działanie w schorzeniach które wydają się nie mieć nic wspólnego z wątrobą, takich jak stany zapalne skóry, łuszczyca czy też kamica żółciowa.  Sylimaryna obniża też poziom cholesterolu we krwi.

Takie domowy detoks w dzisiejszych czasach jest jak znalazł. Pamiętaj, że efekty będą  widocznie po miesiącu regularnego spożywania , lecz zaleca się spożywanie przez przynajmniej pół roku.
Jak stosować ? Najlepiej 3 razy dziennie w ilości jednej łyżeczki po głównych posiłkach lub w ich trakcie. Pamiętaj aby dobrze pogryźć i popić dużą ilością wody. W sprzedaży jest też w postaci zmielonych ziaren,jak i oleju. Ja natomiast jest zwolennikiem naturalnej postaci czyli w ziarnach. Ostropest plamisty nie posiada szczególnego smaku także z powodzenie może być też dodawany do sałatek czy jogurtów.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *