Dieta a basen. Dlaczego tak mało otyłych na basenie ?
Prywatnie Zdrowie

Dieta a basen. Dlaczego tak mało otyłych na basenie ?

Jeszcze rok temu pójście na basen był dla mnie czymś abstrakcyjnym. Ja taki duży i basen ? Dobre. Nie no gdzie , co ludzie powiedzą. Każdy będzie się na mnie patrzył. Takie właśnie miałem podejście,zresztą jak większość otyłych ludzi.Co się zmieniło przez ostatni rok ? Uwierz mi, bardzo dużo. Przede wszystkim moje myślenie diametralnie się zmieniło i weekend bez wizyty w tym przybytku , jest dla mnie weekendem straconym. Będąc ostatnio na basenie, uświadomiłem sobie, że bardzo rzadko spotykam tam otyłych ludzi. Dlatego postanowiłem podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami.

Pływanie żabką – to co KOCHAM !

Jako dziecko zawsze kochałem wyjazdy nad wodę. Sprawiało mi to ogromną frajdę. Fakt, od dziecka byłem większy niż rówieśnicy. Jednak jako dziecko, nie przejmowałem się opinią ludzi. Tak właśnie mają dzieci i tego od nich musimy się uczyć! Jednak z biegiem czasu, zacząłem się wstydzić swojego ciała. Bo gdzie taki grubasek rozbierze się na plaży czy pójdzie na basen. No właśnie ? Wszystko w mojej głowie się poprzewracało, pojawiły się kompleksy i zrezygnowałem z tego co tak bardzo kochałem.

Całe szczęście, na mojej drodze pojawił się Robaczek i moje myślenie zmienił. Co prawda trochę czasu minęło, zanim przekonałem się do basenu na nowo. Pamiętam jak dziś te początki, czułem się jak bym  miał iść tam pierwszy raz. Wyjście na basen późną porą lub bardzo wcześnie. Oczywiście z dala od miejsca zamieszkania. Bo co to będzie jak spotkam kogoś znajomego. Co by sobie o mnie pomyśleli. Jakub na basenie ? Pewnie będą na mnie patrzeć. Takie właśnie miałem podejście.

Dziś nie ma dla mnie znaczenia pora i wyobraź sobie drogi czytelniku, chodzę na basen w moim miejscu zamieszkania, gdzie spotykam znajome twarze. Co się zmieniło ? Schudłem , aż tak bardzo ? Nie . Jeszcze długa droga do upragnionej wagi. Zmieniłem swoje myślenie. Idę na basen, aby pozbyć się tych zbędnych kilogramów. Myślisz, że ludzie patrzą? Może i tak , ale się tym nie przejmuję, a po drugie każdy idzie tam aby pływać, a nie aby oglądać Jakuba na basenie. Ja osobiście pływam żabką , czuję się wtedy jak ryba w wodzie. Teraz na basen idę co najmniej dwa razy w tygodniu, staram się częściej lecz nie zawsze czas na to pozwala. Pracuję nad tym aby wyrobić sobie nawyk chodzenia co dzień, tak jak kiedyś picie piwa 😉

Tolerancja – zaakceptuj siebie.

Wiele otyłych ludzi ma takie podejście,  jak ja miałem rok temu. Skąd to wiem ? Bo rzadkością jest spotkanie otyłych ludzi na basenie. Większość ludzi to ludzie wysportowani, którzy przychodzą pływać lub rodziny z dziećmi. Uwierz mi nikt nie idzie na basen po to aby oglądać innych ludzi. A jeśli nawet, to zrozum to idziesz na basen po to aby pozbyć się tych zbędnych kilogramów i miej to głęboko w dupie ! Ciesz się życiem, korzystaj z możliwości. Tolerancja samego siebie to podstawa, od tego zacznij a basen potraktuj jako najlepsze ćwiczenia, na walkę z otyłością.

Dlatego proszę weź sobie moją radę  prosto do serca. Skoro Jakub może chodzić na basen to TY też ! Weekend jest odpowiednim momentem aby to wykorzystać. Także do zobaczenia na basenie.

 

(Visited 59 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *